החיים אחרי גירושין

גירושין

פרק ב' - החיים אחרי הגירושין

  תוכן עניינים:5 דברים שלא ידעתם על הסכם גירושין   

לפני הליך גירושין? בטרם חתימת הסכם גירושין. לפניכם 5 דברים שככל הנראה אינכם יודעים...
סטטיסטיקת מתגרשים - אחוזי גירושין   

סטטיסטיקות גירושין בישראל ובעולם

מעניין לראות את סטטיסטיקת המתגרשים לאורך השנים במדינת ישראל ואת ההשואה למדינות אחרות בעולם.
להתגרש   

איך מתחילים?
חלוקת רכוש בגירושין   

שכירים, עסקים עצמאיים, חברות, דירות, מגרשים, זכויות פנסיה ועוד
גירושין בהסכמה   

גירושין בהסכמה הם דבר נפוץ. זו בהחלט הדרך המהירה, הזולה והפשוטה. דרך זו, לרוב, תותיר את מערכת יחסים בריאה בין בני הזוג לבין עצמם וביניהם לילדים.

 
עורכי דין גירושין   

הליך משפטי הינו עסק מורכב שמגלם בחובו את פירוק התא המשפחתי.
פסילת צוואה   

לא כל צוואה היא סוף פסוק.
הפרת הבטחת נישואין   

על פי דין הפרת הבטחת נישואין מהווה עילה לתביעה.
מזונות בן זוג ידועים בציבור   

כל המידע הרלוונטי לגבי ידועים בציבור. מזונות בן זוג, מזונות ילדים, רכוש ועוד...
דירה מלפני הנישואין   

דירה שנרכשה מלפני נישואין ורשומה על שם אחד הצדדים. למי היא שייכת?
ייעוץ גירושין   

ייעוץ גירושין - מדובר בהליך מורכב שיכול להיות פשוט. החוכמה היא לחשוב בדרך של סוף מעשה במחשבה תחילה
דוגמא להסכם צוואה   

משרדנו עורך צוואות ומייצג יורשים בסכסוכי ירושה
דוגמא להסכם ממון   

על הסכם הממון להיות ערוך בדרך שתגן על האינטרסים של הלקוח גם בעוד שנים רבות.
דוגמא להסכם גירושין   

הסכם גירושין, הסכם שלום בית גירושין וכל מה שחובה לדעת בנושא. לגירושין בהסכמה

החיים אחרי גירושין תמונה

הגירושים אינם קלים לא לבעל ולא לאישה. הם כרוכים בפירוק התא המשפחתי, בחוסר יציבות ובהליכים משפטיים ממושכים. למרות זאת, לעתים גירושים הם הדרך הטובה ביותר, אם לא היחידה, לפתור בעיות במשפחה. הסיבות לגירושין יכולות להיות קיצוניות - אלימות מילולית ופיזית כלפי בן הזוג/ בת הזוג והילדים, עזיבה של אחד מבני הזוג; או סיבות קיצוניות פחות - בני זוג שאינם מצליחים להגיע לעמק השווה או בני זוג שגילו מאוחר מדי כי הם אינם מתאימים אחד לשני מבחינת תכונות אופי או המטרות שהם מעוניינים להשיג בחייהם. לגירושם, אם כן, קיימים יתרונות וחסרונות.

אחד החסרונות בגירושים הוא היציאה לחיים עצמאיים לאחר שנים של חיי משפחה. לאחר גירושים על בני הזוג להסתדר בגפם הן מבחינה קיומית והן מבחינה נפשית. אין יותר חלוקת עבודה שווה, על בני הזוג לעבוד לבד למחייתם ולגור בגפם בעוד התמיכה הנפשית אינה קיימת עוד והריקנות ממלאת את מקומה. יתר על כן, אם לבני הזוג ילדים משותפים, עול גידול הילדים וכלכלתם נופל בדרך כלל על אחד מבני הזוג, ואילו בן הזוג השני מבקר את ילדיו מדי פעם ועוזר בכלכלתם מן הצד. חיסרון נוסף בגירושים הוא הקושי להתחתן בשנית. לעתים קרובות החברה אינה רואה את הגרושים בעין יפה ואינה מוכנה להתערבב בהם. הגרושים עלולים להיחשב ל"סוג ב" ולאנשים שלא כל קל להסתדר עמם (שאם לא כן, מדוע התגרשו?). כמו כן, לפעמים קיים חוסר הבנה בין הגרושים לבין הרווקים, והגרושים מעדיפים להתחתן עם גרושים אחרים בלבד. העניין הופך לבעייתי בייחוד כאשר לשני בני הזוג ילדים מנישואים קודמים וילדים אלו מתקשים להסתדר ביניהם, או כאשר מדובר בכהן גרוש שעל פי ההלכה היהודית אינו יכול להתחתן עם גרושה.

יחד עם כל הקשיים שחווים בני הזוג לאחר הגירושים, הם מרגישים עם הזמן הקלה ושחרור. אין יותר צורך לחוות באופן יום יומי את הקשיים הנובעים מחיי נישואים כושלים ואפשר לפתוח דף חדש. המגורשים רשאים להחליט החלטות באופן עצמאי ומבלי להתייעץ עם הצד השני או לחכות לאישורו.  לאחר הגירושים ניתן לנוח מחיי הנישואים האינטנסיביים והתובעניים או לנסות ולמצוא בן זוג מתאים יותר לחיים משותפים. זאת ועוד, אף על פי שבדרך כלל הגירושים אינם קלים עבור הילדים המשותפים לבני הזוג המגורשים, גם הם עשויים להרגיש תחושת הקלה ככל שהזמן עובר. אין יותר מריבות וצעקות בבית וההורה המגדל אותם הופך להורה רגוע יותר וקשוב לרצונותיהם. בנוסף, יכולים הילדים לבלות זמן איכות עם כל אחד מההורים מבלי להיות מושפעים מהיחס העוין שפיתחו ההורים זה כלפי זה.

תהליך ההתמודדות עם הגירושים אינדיבידואלי לכל אדם ואדם ולכל מקרה לגופו. יהיו שיתקשו לתפקד בחודשים הראשונים שלאחר הגירושים ואף בשנים הראשונות. הם יתקשו לנהל חיי שגרה לנוכח הנטל שאותו יאלצו לשאת לבד - גידול הילדים, עול הפרנסה וניהול משק הבית. במצבים אלה חשוב לזכור כי החיים אינם נגמרים בפירוק הנישואים. אדרבה, הגירושים פותחים בפני בני הזוג דלת אל מגוון התנסויות חדשות. אחרים, לעומת זאת, יחושו בטעמו המתוק של החופש, ינצלו את חוסר התלות בבן הזוג השני ויעסקו יותר בפעילויות אהובות - טיולים בארץ ובחו"ל, פגישות עם חברים, זמן איכות עם הילדים ועוד. אף על פי כן, במקרים אלה יש לזכור כי חיי החופש אינם נמשכים לנצח, וכי לאחר זמן מה עשויים בני הזוג הפרודים להרגיש בחיסרון הצד השני ולחוש בדידות. זהו סימן, אם כן, שיש לחפש שוב שותף מתאים לחיי משפחה.


   גירושין
   תביעת גירושין
   בית משפט לענייני משפחה
   בית דין רבני
   גירושים
   שלום בית
   בגידה בגירושין
   משמורת ילדים
   מזונות
   רכוש בגירושין
   גישור
   אלימות במשפחה
   הסכמים
   הסכם ממון
   נישואין אזרחיים
   אימוץ ילדים
   ידועים בציבור
   נכסי קריירה
   ירושה
   הגירת ילדים
   אודותינו
   משרדנו בתקשורת
גירושין | עורך דין גירושין
כל הזכויות שמורות לעורך דין ערן עזרא ©
.המידע המובא באתר הינו כללי ואינו מהווה, בשום אופן, תחליף לייעוץ משפטי מעורך דין. מומלץ להיוועץ עם עורך דין שעוסק בתחום