תהליך הגירושין

גירושין

המסלול ממחשבה על גירושין ועד לאחר הגירושין

  תוכן עניינים:5 דברים שלא ידעתם על הסכם גירושין   

לפני הליך גירושין? בטרם חתימת הסכם גירושין. לפניכם 5 דברים שככל הנראה אינכם יודעים...
סטטיסטיקת מתגרשים - אחוזי גירושין   

סטטיסטיקות גירושין בישראל ובעולם

מעניין לראות את סטטיסטיקת המתגרשים לאורך השנים במדינת ישראל ואת ההשואה למדינות אחרות בעולם.
להתגרש   

איך מתחילים?
חלוקת רכוש בגירושין   

שכירים, עסקים עצמאיים, חברות, דירות, מגרשים, זכויות פנסיה ועוד
גירושין בהסכמה   

גירושין בהסכמה הם דבר נפוץ. זו בהחלט הדרך המהירה, הזולה והפשוטה. דרך זו, לרוב, תותיר את מערכת יחסים בריאה בין בני הזוג לבין עצמם וביניהם לילדים.

 
עורכי דין גירושין   

הליך משפטי הינו עסק מורכב שמגלם בחובו את פירוק התא המשפחתי.
פסילת צוואה   

לא כל צוואה היא סוף פסוק.
הפרת הבטחת נישואין   

על פי דין הפרת הבטחת נישואין מהווה עילה לתביעה.
מזונות בן זוג ידועים בציבור   

כל המידע הרלוונטי לגבי ידועים בציבור. מזונות בן זוג, מזונות ילדים, רכוש ועוד...
דירה מלפני הנישואין   

דירה שנרכשה מלפני נישואין ורשומה על שם אחד הצדדים. למי היא שייכת?
ייעוץ גירושין   

ייעוץ גירושין - מדובר בהליך מורכב שיכול להיות פשוט. החוכמה היא לחשוב בדרך של סוף מעשה במחשבה תחילה
דוגמא להסכם צוואה   

משרדנו עורך צוואות ומייצג יורשים בסכסוכי ירושה
דוגמא להסכם ממון   

על הסכם הממון להיות ערוך בדרך שתגן על האינטרסים של הלקוח גם בעוד שנים רבות.
דוגמא להסכם גירושין   

הסכם גירושין, הסכם שלום בית גירושין וכל מה שחובה לדעת בנושא. לגירושין בהסכמה

תהליך הגירושין תמונה

הגירושין הם הסיום הרשמי של ברית הנישואים בין בני הזוג. ביהדות מתבצע תהליך הגירושין על ידי כך שהבעל נותן גט לאשתו, שהוא מעין שטר המתיר את הנישואים בין השניים. בדרך כלל הגירושין אינם החלטה פשוטה, אלא אירוע משמעותי בחיי המשפחה המשפיע רבות על תפקוד המבוגרים והילדים (אם לבני הזוג ילדים משותפים) בחיי היום יום. באופן כללי, משמעותם של הגירושין הוא הפיכה ממצב של "ביחד" למצב של "לחוד". שווי הבית נחלק לשניים, כל אחד מבני הזוג לוקח את חפציו האישיים ואת הרכוש השותף לשני בני הזוג מנסים לחלק בעזרת הסכמים, ניהול משא ומתן, הליכים משפטיים והידברויות. אף הילדים אינם גרים עוד באותו בית עם שני ההורים, והם נאלצים לגור אצל הורה אחד ולבקר מדי פעם בביתו של ההורה השני. גירושין בישראל, אם כן, הם תקופה בלתי יציבה בחיי המשפחה המתפרקת.

הסיבות לגירושין יכולות להיות שונות ומגוונות. ישנם, למשל, בני זוג המתחתנים בצעירותם ומגלים לאחר כמה שנים של חיים תחת קורת גג אחד כי אינם מתאימים זה לזו. עקב זאת, נוצרות מריבות ואי הסכמות בין בני הזוג, ולאחר שכל ניסיונות גישור עולים בתוהו (כולל ניסיונות לגישור בעזרת אנשי מקצוע: פסיכולוגים, יועצי נישואים, עובדים סוציאליים ועוד), מחליטים בני הזוג להתגרש. במקרים אחרים, קיצוניים יותר, הגירושין עלולים להיווצר על רקע אלימות פיזית או מילולית במשפחה מצד אחד מבני הזוג. בן הזוג הנפגע מבקש להגן על ילדיו ועל עצמו, ולפיכך הוא מחליט כי הגיע הזמן להתגרש.

כאמור, אחת המחלוקות בין בני הזוג בתהליך הגירושין היא על חלוקת הרכוש, כאשר הן הבעל והן האישה מנסים בדרך כלל להשיג את חלק הארי. ישנו רכוש שלגביו מתבצעת חלוקה שוויונית בבית המשפט: פנסיה, מקרקעין, כספי חיסכון, מנויות, קופות גמל, נכס עסקי ועוד. חלוקת רכוש מסוג אחר, דוגמת רכוש שהביאו עמם בני הזוג לפני הנישואים או רכוש שקיבלו במתנה או בירושה, תדרוש תביעה משפטית במסגרת תהליך הגירושין עצמו.

יתר על כן, על בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה לקבוע משמורות על הילדים המשותפים לבני הזוג. לאחר הגירושין ייקבע בדרך כלל מקום מגוריהם של הילדים אצל אם המשפחה, ואילו לאב יוקצבו זמנים שבהם יוכל לבלות עם ילדיהם (שבתות, חגים, חופשות מבית הספר). בנוסף לכך, אם היחסים בין בני הזוג תקינים למדיי גם לאחר הגירושין ואם טובתם של ילדיהם היא העומדת לנגד עיניהם בראש ובראשונה, יקבע בית המשפט משמורת משותפת. במסגרת המשמורת המשותפת שני ההורים אחראיים באופן שווה על גידולם של הילדים ולשניהם מוקצב זמן שווה לשהות עמם. עם זאת, חשוב לציין כי לעתים הסדר מעין זה עלול לפגוע בילדים יותר מאשר להועיל, היות שהם בעצם נעים ונדים בין שני בתים.

החיים לאחר הגירושין אינם קלים. יש צורך להסתגל למציאות חדשה, למגורים ביחידות או לטיפול בילדים ללא עזרה תמידית. יחד עם זאת, לחיים לאחר תהליך זה ישנם גם יתרונות. ראשית, חיים לאחר גירושין פירושם סוף וקץ להליכי הגירושין המפרכים, לדיונים המשפטיים הארוכים בענייני רכוש, מזונות, משמורות על הילדים, דיני ירושה וכדומה. שנית, לכל אחד מבני הזוג עצמאות משלו. האיש והאישה חופשיים לנפשם והם רשאים לעסוק בפעילויות שונות כרצונם מבלי לבקש אישור מן הצד השני. ולבסוף, אדם שהתגרש פעם ואף פעמיים, אין זה אומר שלא יוכל להקים תא משפחתי שוב. ניתן לצאת למפגשי היכרויות ולפגוש אנשים חדשים במטרה להקים מחדש בית יציב.


   גירושין
   תביעת גירושין
   בית משפט לענייני משפחה
   בית דין רבני
   גירושים
   שלום בית
   בגידה בגירושין
   משמורת ילדים
   מזונות
   רכוש בגירושין
   גישור
   אלימות במשפחה
   הסכמים
   הסכם ממון
   נישואין אזרחיים
   אימוץ ילדים
   ידועים בציבור
   נכסי קריירה
   ירושה
   הגירת ילדים
   אודותינו
   משרדנו בתקשורת
גירושין | עורך דין גירושין
כל הזכויות שמורות לעורך דין ערן עזרא ©
.המידע המובא באתר הינו כללי ואינו מהווה, בשום אופן, תחליף לייעוץ משפטי מעורך דין. מומלץ להיוועץ עם עורך דין שעוסק בתחום